Kamyki 2016

Kolejna piąta edycja Rajdu Samochodów Terenowych Kamyki 2016 już za nami.
Impreza odbyła się 23 kwietnia 2016 r.  i podobnie jak w ubiegłym roku, została zlokalizowana w głuszyckim kamieniołomie i okolicach.  Do rajdu zgłosiło się 70 załóg,  które zostały podzielone na trzy klasy.  Ostatecznie w kategorii Zmota wystartowały 24 załogi, w kategoria Obrzyn 11 załóg, a w klasie Seryjnej 34 samochody.  Tradycyjnie obowiązywał zakaz używania wyciągarek.

DSC_1976
W tym roku zawodnicy mieli do dyspozycji znacznie większą ilość terenów w stosunku do poprzednich edycji. Odcinki specjalne były zlokalizowanych jak w poprzednich edycjach wokół kamieniołomu i młyna, hałdy starej kopalni uranu i okolic stadionu w Grzmiącej. Nowością był odcinek położony pomiędzy Gomulnikiem a Rogowcem, na którym zlokalizowano bardzo dużo interesujących przeszkód terenowych.

DSC_2169
Jak przystało na jeden z najcięższych rajdów terenowych bez wyciągarek w Polsce, w tym roku także trasa mocno dała się we znaki załogom. Uczestnicy na mecie jednogłośnie stwierdzali, że jeszcze tak trudno jak teraz  nie było, ale i tak, większość już  teraz zapowiadała  swój udział w kolejnej edycji.

DSC_2132