Kamyki 2014

Klasyfikacja generalna

26.04.2014, w głuszyckim kamieniołomie, odbyła się trzecia edycja Zlotu Miłośników Pojazdów 4×4 „Kamyki 2014”.
Dla wielu określenie tej imprezy zlotem, okazało się mylące, gdyż tegoroczna trasa była bardzo wymagająca, ale o tym później.

PRZ_STA

Do zawodów zgłosiło się 40 załóg, które podzielone były na dwie klasy:
– w kategorii „Open” mogły startować auta bez ograniczeń, jeżeli chodzi o ich modyfikacje,
– w kategorii „S”, czyli tzw. aut seryjnych, do startu dopuszczone były samochody,
nieposiadające klatek bezpieczeństwa, a także bez modyfikacji nadwozia, czyli nie mogły być tak zwanymi „obrzynami”.
Wszelkie inne modyfikacje silnika, zawieszenia i układu napędowego, były dozwolone.

Obie ww. klasy startowały na tej samej trasie. Stopień trudności trasy można określić mianem „wyczynu bez wyciągarek”.
Różnica polegała na długości linek od kart zamieszczonych w autach: kategoria „Open” miała linki krótsze o 15cm niż klasa „S”.

BLOTO
Trasa podzielona była na dwa Odcinki Specjalne, na których załogi poruszały się na podstawie map. Załogi walczyły o zdobycie 52 pieczątek.
Limit czasu, jaki miały na zebranie pieczątek, wynosił 7 godzin.
Przez całą imprezę towarzyszyło nam sporo kibiców, którzy często po raz pierwszy mieli okazję oglądać zmagania aut terenowych w ich „naturalnym środowisku”.
KIBICE
Duża ilość trudnych technicznie PKP’ów oraz kilka błotno-wodnych, wymagała od uczestników wielu umiejętności oraz determinacji. PKP’y były także niełatwą próbą dla sprzętu.
Pokonywanie licznych podjazdów, zjazdów i trawersów, sprawiało, że niemal przy każdej próbie zdobycia pieczątki, uczestnicy musieli zachować maksimum koncentracji.

TRAW

Ci, którym jej zabrakło, niejednokrotnie kończyli spektakularnymi „rolkami”. Na szczęście nikomu nic się nie stało i wszyscy ukończyli imprezę cali i zdrowi.
Faktem, który zasługuje na podkreślenie jest, iż cała impreza przebiegła w duchu fair play. Gdy tylko jakiejś załodze, była potrzebna pomoc na trasie,
zawsze znalazł się ktoś chętny by jej udzielić. Zachowania takie, podczas imprez sportowych, gdzie rywalizuje się o wynik, nie zawsze są oczywiste.
POMOC

Całość zmagań uwieńczyła biesiada, która odbyła się w Łowisku Złota Woda, w Łomnicy. Podczas jej trwania uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz puchary,
zaś dla najlepszych załóg w każdej klasie i dla załogi, która najwięcej pomagała na trasie, zostały wręczone nagrody ufundowane przez naszych sponsorów.